Podsumowanie miesiąca luty 2020

Kolejny miesiąc za nami. Krótkie zestawienie statystyk z miesiąca i dodatkowo kilka informacji co ciekawego się działo. 

W tym miesiącu walczyłem z monetyzacją serwisu. Główne problemy sprawiał system zgłoszeń jako nieodpowiednie do zarabiania. Problem okazało się słowo konkretne słowo w chmurze tagów. Jako że stopka znajduje się wszędzie to wszędzie ten problem występował. Oczywiście nie mam żadnych informacji zwrotnej co jest przyczyną więc można było gdybać co jest nie tak. Po miesiącu problem udało się rozwiązać. 

Kolejną zmianą jest zmienienie wyglądu strony. Wcześniej sidebar był po lewej stronie(tak było w projekcie). Po czasie uznałem że jednak ładniej wygląda po prawej. 
Zmieniono również kolorystykę strony i dano możliwości użytkownikowi wybrać jaką kolorystykę chce wybrać(opcja dostępna w panelu użytkownika). Domyślnie będzie dostępna biała. 

Oczywiście dalej głównym źródłem pozyskiwania ruchu jest facebook dlatego część treści muszę tworzyć dla facebooka(co się kończy clickbaitem). Staram się codziennie wrzucać minimum 15-20 materiałów które lądują na stronie głównej i mają zachęcić odbiorców do codziennego odwiedzania serwisu. 

Zostały utworzone podstrony z tagami oraz kategoriami.

Została podpisana umowa z firmą która zajmuje się seo dzięki czemu treści będą łatwiej wyszukiwane w internecie.

Strona została przystosowana do wyświetlania treści AMP w wyszukiwarce. (co sprawia że konkretne podstrony ładują się niemal natychmiastowo po kliknięciu(poniżej 1s))

Poprawiona została wyszukiwarka treści. Teraz uwzględnia tagi. W planach jest dalszy rozwój wyszukiwania treści.

Zostały zaaktualizowany regulamin, polityka prywatności, informacje o cookies oraz najcześciej zadawane pytania.

Kolejne małe udogodnienia dla serwisu, optymalizacje, poprawki i wyeliminiowanie błędów jak co miesiąc :) 

Kolejną zmianą jest ustawieniu bilansu reklam na 50% co oznacza że nie wszystkie reklamy będą wyświetlane użytkownikom(tam gdzie miejsce było zadeklarowane dla reklamy) a tylko ich część. Dodatkowo chciałbym zredukować część reklam które utrudniają w przeglądaniu serwisu na rzecz wygody. 

Jeżeli macie jakieś sugestie, uwagi czy pretensje piszcie poniżej lub w formularzu kontaktu. Pozdrawiam :)

3 komentarzy
1937 wejść
Opublikował 2 miesiące temu: GOD

Zaloguj się by móc komentować