Podsumowanie miesiąca grudzień 2020

I mamy nowy rok :) 

W tym miesiącu starałem się ogarnać reklamy które prowadziły na stronę główną. Wydaje mi się że wszystko ogarnałem na tyle by nie musieć przy tym nawet czuwać. Oczywiście trzeba zerkać od czasu do czasu by dojrzeć czy wszystko leci odpowiednio.
Serwis nadal rozwija się w swoim tempie. Dziennie nadal pojawia się w okolicy 30 materiałów. Jestem ciekaw czy taki kontent wam odpowiada :)

Niestety programista nadal miał mało czasu. Przez ten miesiąc przeanalizowałem listę rzeczy które chciałbym żeby serwis posiadał oraz nakreśliłem przyszłe plany. Liczę że programista jak najszybciej zacznie pracę.

Poniżej statystyki z funkcjonowania serwisu. 
(Kliknij w obrazek by wyświetlić go w pełnej rozdzielczości)

Podsumowanie miesiąca listopad 2020

Kolejny miesiąc gdzie staram się rozkręcić stronę główną. Jak widać po statystykach ilość materiałów pojawiających na głównej oscyluje w okolicy 30 materiałów dziennie. Dodatkowo w tym miesiącu skupiłem się na reklamie promującą stronę główną. Mało było zmian w samej stronie z powodu braku czasu programisty. W połowie grudnia ma być już lepiej. W głowie mam trochę pomysłów by polepszyć stronę np brak reklam dla osób zalogowanych, zmienić tagi oraz kategorie na reakcje które lepiej odpowiadają reakcji po obejrzeniu filmiku(czasem ciężko sklasyfikować filmik), pozwolić każdemu oddawać głos na daną reakcje, rozwinięcie systemu powiadomień i inne pierdoły które na pewno sprawia że korzystanie z serwisu będzie przyjemniejsze. Jeżeli macie jakieś pomysły to piszcie :)
Oczywiście poniżej statystyki z serwisu.

(Kliknij w obrazek by wyświetlić go w pełnej rozdzielczości)

Podsumowanie miesiąca październik 2020

Miesiąc za nami. W Polsce bardzo dużo się działo dlatego trochę więcej materiałów. Dodatkowo zatrudniłem do pomocy osobę która będzie dodawać więcej kontentu. Wyniki można już dziś zobaczyć. W tym miesiącu było o wiele więcej materiałów co się przełożyło na trochę wiekszą aktywnośc na stronie głównej.

Zmiane jakie zostały wprowadzone w tym miesiącu:

-uprawnienia dla moderatorów

-poprawa wyświetlania miniaturek w treściach +18

-zmieniono box z facebookiem w siedebarze

-wywalono trochę reklam z strony głównej

-zmieniona kolejność elementów

-poprawki błędów w wyświetlaniu elementów

-na telefonie pojawia się teraz pasek na górze ekranu podczas scrollowania w górę by ułatwić nawigacje po witrynie(można np dzięki temu przekierować do strony głównej albo wykonać inną czynność dzięki czemu nie trzeba scrollować na samą górę) 

-dodatkowe stronicowanie komentarzy które ułatwi nawigacje po komentarzach

-dodano linie do komentarzy by ułatwić orientacje w komentarzach

-poprawiono konstukcje linków żeby były wygodniejsze

-drobna poprawa dodawania materiałów

 

Oto statystyki z tego miesiąca

(Kliknij w obrazek by wyświetlić go w pełnej rozdzielczości)

 

Podsumowanie miesiąca wrzesień 2020

W końcu jakieś zmiany :) 

Największą zmianą w tym miesiącu był kompletnie nowy wygląd strony. Zmieniły się proporcje elementów, jasny oraz czarny motyw, elementy są bliżej siebie dzięki czemu nie zajmują tyle miejsca. Przeglądanie strony jest o wiele bardziej wygodne. Na stronie głównej jest możliwość odpalenie filmiku bez przechodzenia do podstrony. 

Inne elementy które zostały zrobione:

-Możliwość logowania za pomocą loginu/hasła nawet jeżeli konto zostało podłączone do fb/google

-poprawne przekierowanie po zalogowaniu

-miniaturka treści +18 jest ukryta kiedy osoba nie jest zalogowana

-naprawa drobnych błędów

-pierdoły odnośnie seo

 

Na ten miesiąc planuje mocno rozwijać kontent strony tak więc spodziewajcie się dziennie po 30 materiał dodanych na stronę :)

Jeżeli macie jakieś sugestie dodyczące rozwoju serwisu to zapraszam pisać poniżej.

Statystyki z tego miesiąca (Kliknij na obrazek by wyświetlić go w normalnej rozdzielczości)

Podsumowanie miesiąca siepień 2020

W tym miesiącu powinny wyjść już nowe funkcje oraz wygląd. Niestety przeciąga się i zmiany zostaną wypuszczone dopiero w wrześniu :/ 

 

Reszta bez zmian. Praktycznie żadnej poprawki w tym miesiącu. 

(Kliknij na obrazek by wyświetlić go w normalnej rozdzielczości)

Podsumowanie miesiąca lipiec 2020

Miesiąc dość pusty z powodu małych przestojów. Dodatkowo wypadły małe wakacje i inne prywatne rzeczy więc w tym miesiącu bardzo mało się działo.

 

Z zmian na stronie w tym miesiącu wyjątkowo nic nie było. Większe zmiany będą planowane na następny miesiąc by zrobić więcej rzeczy w jednym zamachem. 

 

Poniżej statystyki z miesiąca. 

Kliknij w obrazek aby wyświetlić w pełnej rozdzielczości

Podsumowanie miesiąca czerwiec 2020

W tym miesiącu wpis później z powodu natłoku pracy i kłopotów zdrowotnych.

 

Z większych zmian:

-Dodanie możliwości utworzenia konta za pomocą facebook i google. Dodatkowo wszystkie dane ładnie się synchronizują. Na przykład jeżeli założyliście konto za pomocą maila później będziecie się mogli zalogować za pomocą facebooka jeżeli mail jest taki sam :)  Po utworzeniu konta za pomocą google/facebook jest możliwość zmiany nicku(wiadomo nikt nie chce się reprezentować jako imie + nazwisko)

-Teraz klikając w  komentarzu "odpowiedź" automatycznie oznacza daną osobę plus ją powiadamia. 

 

Z mniejszych:

-Klika błędów odnośnie plusowania treści w niektórych sytuacjach

-Błąd w wyświetlaniu tekstu

-Lepsze ułożenie elementów nawigacyjnych bo zajmowały za dużo miejsca

-Opisy w profilu teraz będą ukrywać wszelakie linki itp żeby nie było spamu w profilach ;)

-Jeżeli jest więcej niż ileś komentarzy pokaże się przycisk "więcej" z liczbą komentarzy do załadowania

 

 

I właściwie to wszystko. Odnośnie dalszych planów które pojawią się w tym miesiącu to będą działania by polepszyć doznania z przeglądania witryny. Chciałbym się skupić na zmienieniu ułożenia, kolorystyki i wielkościach niektórych elementów. Zacząłem sam coś grzebać ale mizernie wychodzi. Zlecę utworzenie makiety strony wraz z wariantami by ocenić co będzie bardziej wygodne w użytkowaniu. 

Dla komputerów chcialbym aby filmik był do odtworzenia z strony głównej(rozwinięty player). Obecne ułożenie nie pozwala by przeglądać wygodnie serwis z rozwiniętymi wszystkimi playerami. Planuje małą przebudowę by wyświetlić więcej treści a stronę przeglądało się wygodniej. 

Standardowo suma statystyk z tego miesiąca poniżej

(kliknij aby zobaczyć w pełnej rozdzielczości)

 

 

Podsumowanie miesiąca maj 2020

Kolejny miesiąc minął :) Był to dość dziwny miesiąć z powodu dziwnych zachowań facebooka. Brak kontroli nad dostarczanym kontentem dla odbiorców facebookowych nieźle mnie dobił. 

Jak co miesiąc zostało wprowadzonych trochę zmian w obrębie witryny.

 

Ważne:

-Największą zmianą w tym miesiącu było wprowadzenie lazy loadingu(doczytywaniu kolejnych filmików po scroolowaniu strony). Dzięki temu będzie się przyjemniej przeglądało treść. Można po prostu wejść w pierwszy link i przeglądać rozwinięte wszystkie filmiki. Oczywiście są pewne ograniczenia sprzętowe dlatego co któryś element trzeba przeładować stronę. 

-Możliwość usunięcia konta 

-Automatycznie rozwijanie player dla telefonów który umożliwia natychmiastowe odtworzenie dla strony głównej i innych podstron. Dla komputerów dodany dodatkowy znacznik po najechaniu miniaturki który ma bardziej sygnalizować że jest możliwość odtworzenia filmiku bez przechodzenia na podstronę.

-Dodanie strony do google news (wystarczy wpisać filmiki.tv w aplikacji google news by nas znaleźć) 

 

Drobne poprawki:

-Poprawa nawigacji by była lepiej czytelna i funkcjonalna

-Poprawa drobnych błędów np w komentarzach

-Strona 404 jeżeli źródlo filmiku padło. (niestety zdarza się i nie można z tym nic zrobić) Kilka dni temu zobaczyłem że wszystkie filmy od liveleak są niemożliwe do wyświetlenia. Chyba liveleak ma duże problemy z prawami autorskimi i ukryło wszystkie filmiki. 

-Poprawa wyświetlania elementów na komputerze w sidebarze na stronie głównej (tagi i ostatnie komentarze)

-Prosty komunikat przy dodawaniu treści odnośnie obsługiwanych serwisów przez nasz serwis

-Możliwość wygodnego sortowania treści na stronie głównej 

-W sidebarze "gorące" wyświetlają ilość plusów

-Lepsze ukazanie treści w podglądzie linku dla wszystkich socialów i nie tylko.

-Zmiana przycisku "udostępnij" dzięki czemu łatwo można wybrać wygodną opcje zamiast każdego przycisku osobno.

-Poprawa AMP(inne źródła filmików niż youtube nie są obsługiwane więc zostały wykluczone)

-Stworzenie czytnika kanałów RSS i ATOM. https://filmiki.tv/feed/rss https://filmiki.tv/feed/atom

 

 

Jeżeli macie jakieś propozycje zmian piszcie poniżej :) 

 

A oto statystyki ogólne funkcjonowania serwisu jak co miesiąc. (Odnośnie dodanych treści jest małe zakrzywienie ponieważ odświeżałem materiały które były wrzucone bardzo dawno temu a mało kto je widział dlatego nie są uwzględniane w statystykach)

(kliknij w obrazek by powiększyć)

 

Podsumowanie miesiąca kwiecień 2020

Kolejny miesiąc za mną:) 

W tym miesiącu zmieniło się głównie moje podejście co do strony oraz dostarczanych treści.

Obecnie na pewno pojawi się mniej "ciekawostek". Oglądały się one słabo i z czasem sam przestałem je przeglądać. Obecnie staram się wrzucać więcej śmiesznego kontentu i jeszcze bardziej się skupiąc na odbiorcach przeglądających codziennie stronę. 
Również strona przeszła małe zmiany ułatwiające przeglądanie strony. 

Ukryłem funkcje minusów dla witryny. Uważam że mało który serwis tego typu funkcji używa. Od początku było założenie takie że treści wrzuca moderator a nie społeczność. 

Zmienione zostały drobne elementy dzięki czemu przeglądanie strony jest wygodniejsze. Na telefonie jest mniej obiektów typu "gorące teraz". Jeżeli ktoś chce bardziej rozbudowaną wersje serwisu zapraszam na komputery. Dzięki tej zmianie przeglądanie strony na telefonie jest o wiele bardziej przyjemniejsze.

Zmiana doknęła również automatyzacji pracy. Na pewno pojawi się więcej treści dostarczanej w różnorodnych porach. Wcześniej było 2 paczki materiałów (średnio 10 na paczkę) rano i wieczorem. Chciałbym wprowadzić takich paczek więcej i częściej :)

Z innych zmian to:

-drobne zmiany kosmetyczne by lepiej wyświetlać tagi i kategorie na urządzeniach mobilnych

-naprawienie problemu z powiadomieniami dla nowych wpisów w zakładce "blog"

-możliwość sortowania treści na stronie głównej

-dodanie zakładki tagów na stronie głównej(komputer) by można było śledzić trendy dodawanych treści

-usunięty klikalny tytuł na podstronei z filmem(bo i po co to komu)

-poprawa nawigacji by się ładnie wyświetlała na komputerach i mobilkach

I to chyba tyle z małych zmian. Na kolejny miesiąc chciałbym publikować więcej materiał i częściej by zdobywać więcej ruchu na stronie głównej :) 

 

Oczywiście poniżej zestawienie statystyk

(Po kliknięciu w obrazek wyświetla się w pełnej rozdzielczości)

Podsumowanie miesiąca marzec 2020

Podsumowanie trochę opóźnione z powodu epidemii która panuje.
Miesiąc był to intesywny. Wiele na stronie się nie zmieniło podczas tego miesiąca. 

Z głównych zmian:
-Został powiększony player na telefonach by był lepiej zauważalny i czytalny. Na pewno ułatwiło to użytkownie strony.

-Kilka poprawek estetycznych dotyczących wyglądu strony

-Kilka poprawek technicznych np odpowiednie wyświetlanie playeru, udostępniania linków itp

 

Na następny miesiąc chciałbym dopracować jasny motyw oraz skupić się na innym rozmieszczeniu elementów na stronie. Niektóre rzeczy nie są potrzebne np na stronie głównej a inne nie są potrzebne na podstronie z materiałem. Na pewno trzeba to przebudować. 

 

Mało zmian w tym miesiącu były spowodowane gigantycznym wachaniem facebooka odnośnie wyświetlania treści w feedzie. Niezmiernie mnie to wkurza że poświęcam facebookowi koło 70% mojego czasu na ogarnięcie materiałów a i tak wynik jest mizerny. Losowość facebooka oraz brak informacji zwrotnych mnie dobija co wpływa na moją efektywność pracy. Chciałbym się odciąć od tego medium ale póki facebook generuje około 85% mojego zarobku nie mogę sobie na to pozwolić. 

Staram się wyświetlać reklamy dla osób będących na komputerze. Staram się sprawić by coraz więcej osób przeglądało stronę główną. Nie mam pomysłów jakie kroki poczynić by zachęcić więcej osób do przeglądania strony głównej. Materiały wrzucam codziennie 2x rano i wieczorem. Zwykle jest to w okolicy 20 materiałów dziennie. Myślę czy zwiększenie ilości materiałów kosztem jakości pomoże sprawić by więcej osób odwiedzało stronę główną. 

Chciałbym również w kolejnym miesiącu by przyczynić się do wzrostu aktywności ludzi w serwisie. Może mocniejsze wyszczególnienie konkretnych funkcji pomoże pozyskaniu większej aktywności. 

A oto zestawienie statystyk z tego miesiąca:

(Po kliknięciu w obrazek wyświetla się w pełnej rozdzielczości)

 

Jeżeli macie jakieś pytania śmiało zadawajcie je poniżej :)